W jaki sposób akceptowanie wielu form płatności może pomóc w prowadzeniu działalności online?

W jaki sposób akceptowanie wielu form płatności może pomóc w prowadzeniu działalności online?

Jako właściciele firmy działającej online zmierzamy się z wieloma problemami. Jedną z największych przeszkód do przezwyciężenia jest porzucanie koszyka z zakupami, które jest kosztowne i na dłuższą metę może uniemożliwić rozwój naszej firmy. Takie sytuacje zdarzają się najczęściej, gdy firma internetowa nie oferuje wystarczających metod płatności. Badania wykazały, że 50% zwykłych klientów anuluje zakupy, jeśli preferowana przez nich metoda płatności nie jest dostępna. 40% stwierdziło, że czuje się bardziej komfortowo, kupując od sprzedawcy internetowego, który oferuje wiele bramek płatniczych. W XXI wieku nie brakuje rozmaitych opcji płatności. Możemy zapewnić klientom szybkie przelewy internetowe, płatności kartą, płatności mobilne, portfele cyfrowe, a nawet kryptowaluty. Jakie korzyści przynosi akceptacja różnych form płatności?

Pomaga utrzymać dotychczasowych klientów
Istnieje duża szansa, że mamy stałych klientów, którzy korzystają z metody płatności bezpośrednich podczas zakupów na naszej stronie. Nie oznacza to, że będą nadal używać tej metody, jeśli dostępne będą dla nich lepsze opcje. Kluczową kwestią dla kupujących jest poczucie bezpieczeństwa. Możemy wyobrazić sobie, co zrobi klient, jeżeli wrażliwe dane z karty kredytowej zostaną wykradzione podczas dokonywania transakcji w naszym sklepie. Z pewnością w przyszłości nie zechce nawet spojrzeć na naszą ofertę. Powinniśmy, zatem postawić na wiele opcji płatności i zadbać o ich bezpieczeństwo. 

Przyciąga nowych klientów
Coraz większa grupa konsumentów korzysta dziś z nowoczesnych form płatności, które są dla nich szybsze i wygodniejsze. Możemy także przyciągnąć do naszego sklepu klientów z całego świata, jeśli korzystamy z bramki płatności, która pozwala klientom płacić w ich rodzimej walucie. Innymi słowy, im więcej rodzajów płatności akceptujemy, tym więcej osób przyciągniemy. Przed wdrożeniem nowych płatności zróbmy badania, aby dowiedzieć się, które opcje płatności preferują nasi obecni i potencjalni klienci. Gdy już zdobędziemy wiedzę na temat różnych metod płatności, pamiętajmy, by przekazać ją naszym klientom. 
Skorzystajmy z firmowego bloga, wyjaśniając, jak dokonać płatności za pomocą urządzenia mobilnego. Jest to bardzo skuteczny sposób na pokazanie klientom, że jesteśmy profesjonalistami, którzy wiedzą, co robią i są na bieżąco z najnowszymi trendami.

Zwiększa sprzedaż
Badania wykazały, że przyjmowanie wielu rodzajów płatności może zwiększyć ogólną sprzedaż. Trzeba przyznać, że ma to sens. Akceptowanie wielu form płatności zachęca klientów do wydawania większych sum w sklepie. Wydawanie większej ilości pieniędzy jest szczególnie ważne, jeśli sprzedajemy droższe przedmioty. 

Wskazówki i porady na temat specyfiki branży e-handlu. Informacje dotyczące bezpieczeństwa płatności internetowych.

ul.Strachowskiego 9, Wrocław

801 254 695

kontakt@stowarzyszenieprasyfirmowej.pl